خدمات کارشناسی (کد:5112)
کارشناسان مجرب بخش کشاورزی شرکت توسعه تجارت بات خدمات خود را به منظور هرچه بهتر بهره‌مند شدن عزیزان کشاورز و بهره‌بردار ترسیم کرده و با فراهم ساختن محیطی مناسب بهترین مشاوره و خدمات را در اختیار عزیزان متقاضی خود خواهند گذاشت. این کارشناسان آماده انجام هرگونه خدمات که در راستای ماموریت محوله به ایشان است، می باشند. خدمات کارشناسی شرکت توسعه تجارت بات عبارتند از:
1) کارشناسی سیستم‌ها: در این بخش خدمات کارشناسی مرتبط با سیستم‌های آبیاری، سیستم‌های تهویه و سیستم‌های تاسیس سازه‌ها ارائه می‌گردد.
(2 کارشناسی ادوات و ماشین‌آلات: در این بخش از کارشناسی نقص فنی ادوات و ماشین‌آلات و همچنین انتخاب نوع وسیله مورد نیاز در هر مرحله صورت می‌گیرد. هدف‌ این مجموعه آموزش کارشناسانی‌ است‌ که‌ بتوانند در زمینه‌های‌ کاربرد، نگهداری‌، تعمیر و ترویج‌ ماشین‌های‌ کشاورزی‌، برنامه‌ریزی‌ منطقه‌ای‌، مکانیزاسیون‌ کشاورزی‌ و مجری‌ و ارزیاب‌ پروژه‌های‌ عملیاتی‌ فعالیت‌ نمایند.
3) کارشناسی آب: هدف از کارشناسی این مجموعه شناسایی مولفه‌های مهم آب در بخش کشاورزی ازجمله SAR (نسبت جذب سدیم)، EC، PH، سختی و میزان مواد آلاینده موجود در آب می‌باشد. همچنین آسیب‌های وارده توسط زمان و دور نامناسب آبیاری، تاثیر زیان‌آور رسوبات موجود در آب بر کاهش جذب نور، میزان فتوسنتز و مشکلات لایروبی کانال‌های آبیاری در این بخش مورد بررسی قرار خواهند گرفت. همچنین پیشنهاد سودآورترین الگوی کشت با توجه به پتانسیل منابع آبی موجود در منطقه توسط کارشناسان به بهره‌برداران عزیز ارائه داده می‌شود.
4) کارشناسی خاک: خدمات ارائه شده در این بخش شامل انجام آنالیز آزمون خاک می‌باشد که در این بخش بافت خاک، میزان مواد آلی و عناصر غذایی، شوری، PH و میزان فلزات سنگین خاک مورد بررسی قرار می‌گیرند. مطالعه و بررسی خصوصیات، تشکیل و طبقه‌بندی خاک‌های منطقه و تعیین استعداد و قابلیت اراضی برای مصارف گوناگون کشاورزی و منابع طبیعی، انجام تحقیقات در زمینه حاصلخیزی خاک، تغذیه گیاه و روش‌های مناسب جلوگیری از کاهش مواد آلی خاک‌ها نیز از اهم وظایف کارشناسان این مجموعه است.
5) کارشناسی‌های تغذیه‌ای: بر اساس نتایج آزمون آب و خاک و همچنین تجزیه برگ و شاخص‌های رشدی گیاه این کارشناسی‌ها انجام می‌گیرد.
6) کارشناسی آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز: کارشناسان در این بخش به شناسایی بیماری‌ها و عوامل آسیب‌رساننده به گیاهان و پیدا کردن راه‌حل‌هایی برای دفع و رفع آن‌ها، شناخت و تشخیص علمی و دقیق عوامل زیان‌آور و موثر بر رشد و نمو گیاهان، کاهش میزان خسارت کمی و کیفی عوامل خسارت‌زای کشاورزی (آفات، بیماری‌های گیاهی و علف‌های هرز) و تأمین بهداشت تولیدات گیاهی می‌پردازند.
7) کارشناسی پس از برداشت محصول: پس از تعیین زمان مناسب و نحوه صحیح برداشت محصولات، کارشناسان مشاوره‌ها و خدماتی را در زمینه ترابری، انبارداری، فرآوری و فروش محصولات کشاورزی به کشاورزان عزیز ارائه می‌دهند.


کلید دسترسی به تقسیم بندی های این بخش
واحد خدمات عملیات کشاورزی در این مجموعه با توجه به بخش‌بندی زیر مورد بررسی قرار می‌گیرد. لطفا جهت ورود به هر یک از بخش‌های نمایش داده شده در زیر، بر روی آن کلیک نمایید.

کاربر گرامی،مطلب،موضوع ویا نهاده ی مورد نظر خود را از دسترسی های زیر جستجو نمایید.